אודות

בלוג בנושאי משפט, כלכלה ואקטואליה

 הרעיון לבלוג מלווה ומעסיק אותי כבר כמה שנים, שקלתי ודחיתי, חשבתי וסילקתי. ולבסוף נשברתי, נכנעתי לעצמי. את התוצאה אתם תשפטו, האם טוב שנכנעתי או שמא מוטב שהייתי מצליח לעמוד בפיתוי.

לכתוב אני יודע, ככה אמרה המורה כבר בכיתה ג' או ד'. ספר של כאלף עמודים על  "דיני ניירות ערך" הצלחתי לכתוב. 

כתבי בי דין של עשרות עמודים אני כותב וקורא כענין שבשיגרה. אז אולי אצליח גם בטקסטים קצרים ותמציתיים יותר בבלוג.  

אשתדל לא להיות בוטה וישיר מדי, ולא פוגע. יש לי דעה כמעט על כל דבר, ובדרך כלל בנחרצות ובתקיפות, שהנשים-המכירות-אותי-בבית טוענות שזו תוקפנות, אך אני מכחיש שזו רק דעתנות. אשתדל לעניין ומדי פעם להצחיק. לא לדבר יותר מדי מ"פוזיציה", לא להיות שופר של האינטרסים האישיים שלי. זה לא תמיד קל. לראש הממשלה שלנו זה לא מצליח כל כך.

 

אז על מה יהיה הבלוג הזה?

בתור עורך דין, ליטיגטור, המופיע בבתי משפט בתיקים מסחריים וכלכליים, אכתוב על העולם המשפטי, אם כי לא רק על החלטות או פסקי דין.  זה משעמם, יאמרו בני התמותה שאינם עורכי דין. אולי הם צודקים. אם כי אותי, גם השעמום הזה מאוד מעניין.

הבלוג יעסוק בזוויות אחרות (בתקווה- מעניינות ופחות שגרתיות) של נושאים משפטיים, כלכליים וחברתיים, כי זה מה שמעסיק אותי. מה שקורה כאן, במדינה, מעניין אותי, מסעיר אותי, מעסיק אותי ופעמים רבות – מכעיס אותי.

אשתדל לא לעסוק בפוליטיקה, אבל לא בטוח שזה יצליח

רישום לניוזלטר

לקבלת עדכון על פוסט חדש

כמה מילים עליי

אני רונן עדיני. עורך דין, ליטיגטור, המופיע בבתי משפט בתיקים מסחריים וכלכליים. אני מרבה לעסוק בתיקים הנוגעים לניירות ערך, לחברות הנסחרות בבורסה, לזכויות של בעלי מניות, לאחריות דירקטורים ונושאי משרה. 

אני עוסק בסכסוכים עסקיים מסוגים שונים ובתביעות ייצוגיות ונגזרות. כמו כן אני מייצג בבוררויות ומדי פעם מתמנה בעצמי כבורר בסכסוכים עסקיים וכאלה הנוגעים לניירות ערך.

בשנת 2004 פירסמתי את הספר "דיני ניירות ערך", המונה כאלף עמודים ונחשב אחד הספרים המקיפים בתחום זה בישראל ומצוטט בפסקי דין שונים.

מרצה בפורומים שונים בתחומי העיסוק שלי – דיני חברות וניירות ערך, אחריות דירקטורים, תביעות ייצוגיות ונגזרות, ועוד.

רישום לניוזלטר

לקבלת עדכון על פוסט חדש

פוסטים אחרונים

דילוג לתוכן